سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ادامه غلظت آلایندگی هوای شهرهای بزرگ تا دو روز آینده


 

 • ادامه غلظت آلایندگی هوای شهرهای بزرگ تا دو روز آینده

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فریبا گودرزی با بیان این مطلب گفت: این شرایط موجب می‌شود تا غلظت آلاینده‌ها در شهرهایی مانند تهران، کرج، اراک، اصفهان، قم و مشهد همچنان افزایش پیدا کند.

  وی اظهار داشت: اما از روز دوشنبه، سامانه بارشی از جنوب غرب و غرب کشور می‌شود و در شهرهای ایلام، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، کردستان، چهارمحال و بختیاری و خوزستان رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در برخی مناطق تگرگ رخ خواهد داد.

  وی ادامه داد: همچنین در مناطقی از شمال اردبیل، گیلان، مازندران و شرق گلستان بارش باران همراه با وزش باد و در ارتفاعات برف پیش‌بینی شده است.

  به گفته وی، دمای هوا در مناطق شمالی 5 تا 7 درجه کاهش خواهد یافت.

  گودرزی افزود: سه‌شنبه علاوه بر مناطق شمالی، بخش‌هایی از مرکز دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق بارش باران خواهند داشت که موجب آب‌گرفتگی معابر عمومی، متلاطم شدن دریای خزر و احتمال خسارات ناشی از تگرگ به بخش کشاورزی وجود دارد. همچنین به علت لغزنده شدن جاده‌ها توصیه می‌شود از تردد غیرضروری به ویژه در جاده‌های خارج از شهر و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

  وی تاکید کرد: باید اقدامات لازم برای حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما، رطوبت، تهویه در گاوداری‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها انجام شود.

  • تهران همچنان آلوده

  کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز و فردا آسمان تهران غبارآلود است و از روز دوشنبه تا سه‌شنبه با ورود سامانه بارشی در تهران زمینه را برای کاهش آلودگی هوا فراهم می‌کند و از غلظت آلاینده هوا تا حدودی کاسته می‌شود. کمینه دمای امروز پایتخت 7 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به 14 درجه بالای صفر می‌رسد.

  گودرزی گفت: شهرکرد با دمای 6 درجه زیر صفر و بندرعباس با دمای 28 درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.