سفارش تبلیغ
صبا ویژن

موتورسیکلتی که لقب هیولا گرفته است


 

 • موتورسیکلتی که لقب هیولا گرفته است

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از بلومبرگ، موتورسیکلت AMB 001 که بی شباهت به سوپر خودروها نیست، عمدتا از فیبرکربن ساخته شده و در کنار آن از تیتانیوم، بیلت آلومینیوم و چرم مرغوب نیز استفاده شده است.  
  رنگ اصلی بدنه نقره آبی است که در کنار مشکی مات دوشاخه، تایرها و دیسک جلوه ای جذاب پیدا کرده است. استفاده از فیبرکربن سبک باعث شده وزن خالص موتور از 180 کیلوگرم فراتر نرود.

  روی باک موتور نواری از فیبرکربن قرار دارد که از فرمان شروع شده و تا چراغ عقب امتداد پیدا می کند. یک پد چرمی قهوه‌ای رنگ هم نقش صندلی را بازی می کند که ایده آن از سوپرکارهای استون قرض گرفته شده است.

  قلب تپنده AMB 001 موتور V-Twin توربو شارژ با حجم 997 سی سی است که برای نخستین بار توسط Brough Superior به کار گرفته شده و توانایی تولید 180 اسب بخار قدرت را دارد. به گفته سازندگان مدخل ورود و خروج و مسیر عبور هوا در داخل سیستم سوپر شارژ متغیر است و با استفاده از یک اینترکولر لگ توربو به حداقل می رسد.

  برای این موتورسیکلت 6 دنده در نظر گرفته شده که از کلاچ APTC استفاده می کند. بکارگیری سیستم روانکاری نیمه خشک میل لنگ هم بازدهی را افزایش داده است. ترمزهای مسابقه ای AMB 001 نیز از فلز بسیار مقاوم ساخته شده اند.

  تنها 100 دستگاه از AMB 001 تولید می شود و هرگز به جاده‌های شهری راه پیدا نخواهد کرد.  

  تولید تمام این موتورسیکلت ها به صورت دست ساز و در تولوز فرانسه صورت گرفته و برای خریداران 120 هزار دلار تمام خواهد شد.