سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ

خطر کرونا کم نشده؛ کشور به شرایط عادی بازنگردد


 

 • خطر کرونا کم نشده؛ کشور به شرایط عادی بازنگردد

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بازگشت کشور به شرایط عادی و افزایش ترددها به خصوص در شهرهای بزرگ را غلط دانست و گفت: باید شرایطی فراهم شود که مردم تنها برای کارهای ضروری از خانه خارج شوند نه این که شرایط به حالت عادی برگشته و شاهد آغاز به کار کسب و کارها باشیم.

  آفتاب‌‌نیوز :

  بهروز بنیادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: کمیسیون بهداشت و بسیاری از نخبگان و مجامع علمی مخالف این هستند که با این سرعت شرایط عادی به کشور برگشته و شاهد بازگشت به کار مردم باشیم.

  وی یادآور شد: حتی اگر از لحاظ زمانی وضعیت کشور را با سایر کشورهای درگیر کرونا مقایسه کنیم کشورهایی همچون چین حداقل دو و نیم ماه قرنطینه داشتند و بعد از این مدت شرایط به حالت عادی برگشت. کما این که الان تجربه نشان داده تست‌های غربالگری کار بسیار مهم و راهکاری برای شناسایی زودتر مبتلایان است.

  یک عضو کمیسیون بهداشت: خطر کرونا کم نشده؛ کشور به شرایط عادی بازنگردد

  این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: بهترین راه پیشگیری از اوج مجدد بیماری کرونا، ادامه قرنطینه و در خانه ماندن است البته که مردم هم باید نکات مراقبتی و بهداشتی لازم را رعایت کنند نه این که احساس کنند خطر کم شده و پیشگیری‌های لازم را انجام ندهند چون در این صورت به فاصله دو هفته شاهد عوارض آن خواهیم بود که امیدواریم پشیمانی به بار نیاورد.

  بنیادی در جمع بندی اظهار کرد: در شرایط فعلی بازگشت کشور به شرایط عادی قبل از کرونا درست نیست این که بگویم مردم به خیابان‌ها آمده و کسب و کار را شروع کنند و در عین حال فاصله گذاری را رعایت نمایند امکان پذیر نیست. اگر هم بنا بر این کار باشد باید ضمن دادن آموزش‌های لازم وسایل بهداشتی همچون مواد ضد عفونی کننده و ماسک در اختیار مردم قرار گیرد تا در صورت خروج در مواقع اضطراری از آن استفاده کنند. باید دعا کنیم دو هفته آینده شاهد افزایش بیماری و بستری مردم نباشیم.